סקר תרומות בעולם
דף הבית >> יהדות תימן >> סקר תרומות בעולם
ברוך שלא עשני גוי
בנתוני הסקר משמאל:
...ואחרונה תימן, רק עם 14%
.


ב"ה היהודים התימניםבארץ תורמים ומתנדבים בשמחה ומוסדות העדה עומדים בזכות התורמים הנדיבים.

לפני הסקר בארץ בחלוקה לפי עדות, ניתן עדיין לתרום, כדי שלא יהיו לתימנים בושות.

לתרומה בכרטיס אשראי
סקר נדיבות עולמי

 קרן עמותות הסיוע פרסמה השבוע את "מדד הנתינה העולמי" לשנת 2014, שמדרג את המדינות הנדיבות ביותר. 135 מדינות נבחנו, ויותר ממיליון איש השתתפו בסקר ברחבי העולם.

המדד מתבסס על שקלול של שלוש קטגוריות "נתינה": אחוז האנשים בכל מדינה שבמהלך חודש ממוצע עוזר לזרים, תורם לצדקה ומתנדב בזמן הפנוי.

ארה"ב הגיעה לפסגה זו השנה הרביעית ברציפות והיא המדינה היחידה שמדורגת ב-10 הראשונות בשלוש הקטגוריות. היא ראשונה בעזרה לזרים, חמישית בהתנדבות ותשיעית בתרומות. היא חולקת את המקום הראשון יחד עם שותפה מפתיעה, מיאנמר, שבה 91% מהנשאלים סיפרו שהם נוהגים לתרום לארגוני צדקה (ראשון בעולם). 

במקום ה-32 ניצבת ישראל, עם ציון משוקלל של 40% "נדיבים". 40% מהנשאלים סיפרו שהם נוהגים לסייע לזרים (מקום 98 מ-135 מדינות), 28% אמרו שהם מקפידים להתנדב מדי חודש (מקום 38). לפי הסקר, הקטגוריה המועדפת על הישראלים היא התרומה לעמותות ולארגוני צדקה: 53% תורמים, מקום 19 בעולם. בשנה הקודמת הגיע ישראל למקום ה-31 עם 41%.

איראן מתבססת במקום ה-19. השכנות מצרים וסוריה מקדימות את ישראל גם כן והגיעו למקום ה-20 וה-30 בהתאמה. הרשות הפלסטינית הגיעה רק למקום ה-133 עם 17% "נדיבים" בלבד. ונצואלה במקום ה-134 עם 16%
ואחרונה תימן, רק עם 14%. רק 3% מהנשאלים בתימן סיפרו על פעילות התנדבותית, 4% על תרומות לצדקה ו-36% נוהגים לעזור לזרים. נועלת הטבלה בשנה הקודמת, יוון, הגיעה השנה למקום ה-120.


+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...
+ שלח משוב