אני מעוניין לתרום  |  כך התחלנו את המדרש התימני  |  הגאון הרב ששון גריידי זצ"ל  |  אדיר ושדי וישב בתימנית  |  חומר מארכיון המדינה  |  donationforyemanit  |  ראש השנה וכיפור  |  ת"ת מבשר טוב  |  ילדי תימן  |  פרשת השבוע  |  מדור פרשת השבוע  |  ס ר ט י - ו י ד א ו  |  

להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
  


יפוצו מעינותך חוצה
FacebookTwitter

      שמד יהדות תימן
דף הבית >> יהדות תימן >> שמד יהדות תימן

 

שמד עוֹלֵי תֵימָן

כולל ראיון עם הרה"ג שלמה דמארי זצ"ל רב מושב תרום מקור הוידאו: אתר הרב יצחק פנגר שליט"א

שבת פרשת וארא תש"ט
התנכלות למבקרים חרדים במושב התימנים
שביתה במושב בדרישה להכניס לימוד קודש בבית הספר

אנו החתומים מטה בקרנו אתמול לתומנו במושב התימנים בליפתא התחתונה. אנו אך הגענו למקום, טרם הספקנו להגיע את המושב, והנה יצאה מולנו אישה אחת שהציגה את עצמה כמפקחת מטעם הסוכנות, בשם "מרים" וקבלה אותנו בחירופים ובגידופים. איימה עלינו שבאם נעיז לרדת את המושב פנימה, כי אז זה יעלה לנו בנפשותינו, היא גם הזמינה את מר שלום עמר, שאמר לנו כי הואר מרכז המושב והוא התנפל עלינו, דחף אותנו, עד הכאה ממש, אף הוא אסר עלינו את הגישה אל אחינו היהודים התימנים היושבים במקום.
(כפי שנמסר לנו) יוסף שמש, הוא זרק עלינו אבנים גדולות, והיינו בסכנה גדולה ועזבנו את המקום מתוך עלבון וצער על החזקת אחינו היראים שם במקום כשבויים.
ובתוך הרעש הזה שהוקם על המקום, נטפלו לנו אחרים מתושבי המקום יהודים יראים וצדיקים, וספרו לנו את כל המקור לחרדה הגדולה שהוקמה על ידי ביקורנו. וזהו המקור:
כשעזבו אנשי מושב זה את המחנה הציעו להם כתב והחתימו אותם עליו, בכתב ההוא נמצאת כתובה גם בקשה להסתדרות שהיא תפתח להם בית חנוך במקום שיעמוד תחת חסות הזרם ההסתדרותי, הם התימנים, שכולם חרדים לא ידעו כלום על תוכן הכתב, ולא הכירו את כל הבעיה של זרמי החינוך, חתמו, ואמנם ההסתדרות פתחה עבורם בית חינוך, ששם לומדי כל היום "מספרים" ועברית, לא מלמדים אותם, לא גמרא, לא משנה ולא מקרא.
המתישבים החליטו איפוא לעמוד על נפשם, וביום הראשון שבוע זה, הכריזו שביתת מחאה, לא הלכו לעבודה, וותרו על הלירה וארבע מאות הפרוטות שהם מקבלים מהסוכנות עבור העבודה והמשיכו בשביתתם עד יום השלישי בצהרים, הם דרשו בכל תוקף חינוך תורתי, דרשו מקרא, משנה וגמרא.
ביו השלישי בצהרים, הופיע במקום יהודי עם זקן ארוך, והוא הבטיח להם לשלוח מטעם ההסתדרות מורה "דתי".
"ובעידן ריתחא" זו עלה בגורלנו לבקר למחרת המאורע על המקום, והיות ופני יהודים לנו, קבלנו את ה"ברוך הבא" הנ"ל.
והננו בזה לשפוך את לבנו על גלות השכינה, ועל החזקתם של אחינו היהודים כשבויים, בידי יהודים, רבונו של עולם עד מתי ישרור מצב זה? (החתימות במערכת)...
 

+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

Go Back  Print  Send Page
+ שלח משוב
 

זכות לימוד התורה בנוסח תימן ושימור המסורת והחייאת מורשת תימן
תעמוד לתורמים היקרים נאמני עדת תימן לברכה והצלחה ישועה ורפואה ומילוי כל משאלה.

תרום בשמחה ללימוד ילדי תימן

להפקיד או העברה בנקאית לחשבון הת"ת: מבשר טוב, בנק מרכנתיל, סניף גאולה 635 ירושלים. מספר חשבון 55631


לפרטים נוספים להתקשר לטלפון  050-4148077  תזכו למצוות עם שפע ברכה והצלחה.

אם יש בקשה מיוחדת לתפילת הילדים שלחו הודעה. אפשר גם בווטסאפ 054-2254768

מתימן יבוא הישיבה המרכזית לבני עדת תימן. ירושלים רחוב תרמ"ב 6. טלפון: 02-5812531    דוא”ל: email: mtyavo@gmail.com פקס: 077-4448207 חשבון בנק הדאר: 4874867
מבשר טוב - ת"ת לבני עדת תימן רחוב יחזקאל 46 ירושלים. גני ילדים רחוב ארץ חפץ 112 כניסה ב ירושלים.  
 
 
דוא”ל: email: mtyavo@gmail.com
לייבסיטי - בניית אתרים