לכל אחינו היקרים והחביבים

שבת שלום

פרשת צו - שבת הגדול

וְאַתֶּם לֹא תֵצְאוּ אִישׁ מִפֶּתַח בֵּיתוֹ עַד בֹּקֶר

לכל אחינו בית ישראל

בזכות האמונה נגאלו

מצוות הצדקה שורשה באמונה

 

תרום שקל ליום

קמחא דפסחא לעצירת המגיפה

שיר השירים - הרב יהודה גמליאל

 
לצפיה
 

בשאלת הרשע והתשובה אפשר לומר בדרך ווארט שטענת הרשע היא מה העבודה הזאת לכם - היינו מה לכם לטרוח במצוות הפסח לזכור את אותה יציאת מצרים לכל דקדוקיה ופרטיה, וכי מה משנה כ"כ מה עברו אבותינו וכיצד נהגו, וכי מה שמחמת החיפזון לא הספיק בצקם להחמיץ גם אנו צריכים לאכול מצות?

עונים לו שאילו היה שם לא היה נגאל. כלומר שהרי מצאנו במדרשים שנגאלו עם ישראל ממצרים בזכות ששמרו על שמם לשונם ומלבושם, ועוד שיטות שנא' שם, עכ"פ רואים שזכות גאולת עמ"י היתה שלא בזו לדרך אבותיהם, ואף את הפרטים שלכאו' נראים שוליים ומיותרים ח"ו שמרו היטיב, ומנהג ישראל תורה הוא.

הוא אשר אומרים לרשע איך תבוז למסורת אבותיך לפרטיה הלא זו היתה זכות גאולתם, ואילו היית שם עם דעותיך אלו, הרי שלא היית שומר את שמך וכו' ולא היית נגאל.

ומוסר עבורנו. לשמור את מסורת אבותינו ובע"ה ניגאל במהרה.

מאמר תימני לחג הפסח - חג האמונה

הנסים הגדולים, המכות המופלאות, הוצאת עם שלם ממצרים הסגורה והמסוגרת, כניעת הממלכה לפני בורא עולם ולסיום קריעת ים סוף, נטעו בנו אמונה ברורה בבורא עולם. היינו צופים מהצד כיצד אבינו שבשמים, מתעלל בעם המצרי ובמלכם על שהעיזו לפגוע בבניו היקרים. היינו מתבוננים, אך לא פעילים. רק לפני היציאה נצטווינו על מסירות נפש.

לחצו כאן כדי לתמוך בקמפיין שלח קמחא דפסחא לעצור את המגפה

בידינו לעצור את המגפה! העולם בטלטלה עזה, המגפה מתפשטת וממיתה,המדע והרפואה ללא פתרון למחלה. תרומה לקמחא דפסחא תעצור את המגפה.וצדקה תציל ממות

תיקון קוראים וירטואלי מאתר יד מהריץ

קורא המשורר יהודה דהרי

לכניסה

חידושים יפים על חג הפסח

חג הפסח בתורה מכונה החג בשם "חג המצות", וכן בברכת המזון ובתפילה, ואילו בחז"ל מכונה בשם "חג הפסח" למה יש שינוי הלשון? בתפילין שלנו כתוב "שמע ישראל ... ה' אחד" (דברים ו,ד) אנו מייחדים את שמו של הקב"ה, אולם בתפילין של הקב"ה כתוב: "ומי כעמך ישראל גוי אחד בארץ", הקב"ה מייחד אותנו.

באר יעקב - מועדים

יְהִי רָצוֹן מִלִּפְנֵי אֱלֹהֵי הַשָּׁמַיִם, שֶׁנִּשְׁמַע וְנִתְבַּשֵּׂר בְּשׂוֹרוֹת טוֹבוֹת, בְּשׂוֹרוֹת יְשׁוּעוֹת וְנֶחָמוֹת. וּמִי שֶׁעָשָׂה נִסִּים לַאֲבוֹתֵינוּ וְגָאַל אוֹתָם מֵעַבְדוּת לְחֵרוּת, הוּא יִגְאַל אוֹתָנוּ בְּקָרוֹב וִיקַבֵּץ נִדָּחֵינוּ מֵאַרְבַּע כַּנְפוֹת הָאָרֶץ. וְנִזְכֶּה לְטוֹבָה וְלִבְרָכָה, לְשָׂשׂוֹן וּלְשִׂמְחָה, לִישׁוּעָה וּלְנֶחָמָה, לְפַרְנָסָה וּלְכַלְכָּלָה טוֹבָה, לִשְׁמוּעוֹת טוֹבוֹת וְלִבְשׂוֹרוֹת טוֹבוֹת, לִרְפוּאָה שְׁלֵמָה וְלִגְאֻלָּה קְרוֹבָה, אָמֵן כֵּן יְהִי רָצוֹן.

בים דרך - ויקרא

ד. העונש על המעשה הוא מפני שמוכח שההחלטה שקדמה לעשייתו היתה נחרצת, וההחלטה הרי היא בבחירת האדם ...&nbsp&nbsp

לחץ כאן להכנסת טקסט לחץ כאן להכנסת טקסט לחץ כאן להכנסת טקסט לחץ כאן להכנסת טקסט לחץ כאן להכנסת טקסט לחץ כאן להכנסת טקסט